کرم ترمیم کننده پوست

کرم ترمیم کننده پوست انواع و ویژگی های آن

 امروزه در کشور ما موازی با تمام کشور های جهان توجه به بهداشت پوست و مو بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. همین مورد باعث شده است که محققان این حوزه و پزشکان به فکر راهکارهایی برای پاسخ دادن به خواسته های مردم باشند. روش هایی مانند: لایه برداری با لیزر و یا کرم های لایه بردار از روش های جدیدی است که امروزه رواج یافته است. کرم ترمیم کننده پوست جز جدایی ناپذیر این موارد است که بعد از انجام عملیات بر روی پوست  استفاده از آن ضروری می باشد.

 

موارد مصرف کرم ترمیم کننده

همه ما زخم ها و به ویژه جای جوش هایی را داریم که در دوران جوانی با دستکاری آنها باعث شده ایم که جای این موارد بر روی صورت یا قسمت های دیگر بدنمان باقی بماند. کرم ترمیم کننده پوست یکی از محصولات جدیدی است که اخیرا وارد بازار شده و باعث کم رنگ شدن آثار اینگونه زخم ها و یا در مواردی از بین رفتن اسکار این موارد می شود. موارد مصرف کرم ترمیم کننده پوست عبارتند از:

 1. بریدگی پوست و اسکارهای و زخم های سطحی پوست: برای همه ما اتفاق افتاده است که یک خراش کوچک و یا بریدگی سطحی جای زخمی بر روی پوست ایجاد میکند که بسیار آزار دهنده است. این کرم ها با خواص خاصی که دارند این موزد را به کب ویا به میزان زیادی برطرف میکنند.
 2. جای زخم های ناشی از سوختگی درجه اول: این مورد بیشتر برای خانم های خانه دار اتفاق می افتد. که در هنگام آشپزی دچار سوختگی سطحی می شوند. در برخی از ایم موارد جای سوختگی باقی می ماند که کرم ترمیم کننده می تواند باعث از بین رفتن آثار آن شود.
 3. عوارض آفتاب سوختگی: این مورد بیشتر در فصول گرم سال و وقتی در زیر تابش مستقیم آفتاب قرار میگیریم این حالت ایجاد می شود. و باعث تغییر رنگ و حتی حالت سوختگی در پوست بدن می شود. این کرم ها می توانند عوارض ناشی از آفتاب سوختگی را کم ویا به حداقل برسانند.
 4. بیماری التهابی پوست یا اگزما: این بیماری که باعث التهاب و حساسیت شدید پوست نسبت به عوارض محیطی می شود. در موارد شدید باعث ایجاد زخم و متعاقب آن جای زخم بر روی پوست می شود. کرم ترمیم کننده پوست این عوارض را به حداقل ممکن می رساند.
 5. بیماری قارچی غیر سیستمیک پوستی: این بیماری توسط قارچ ایجاد می شود و به صورت موضعی. یعنی قسمت هایی از پوست را درگیر کرده و در آن قسمت می تواند تغییر رنگ ریزش مو و در موارد پیشرفته زخم ایجاد کند. کرم ترمیم کننده بعد از درمان قارچ در مرحله بعد می تواند بسیار برای بازگشت پوست در ناحیه آسیب دیده بسیار مفید باشد.
 6. جوش: همه ما با انواع مختلف جوش به ویژه در سنین جوانی درگیر بوده ایم و همه ما تجربه دستکاری این جوش ها را داریم. ولی جای زخم برخی از این جوش های دستکاری شده دور از انتظار است. بر روی پوست باقی میماند و آزار دهنده تر از خود جوش خواهد بود. این کرم ها توانایی از بین بردن جای این جوش ها و ترمیم جای زخم آنها را دارند.
 7. استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از لیزر درمانی: لیزر درمانی یکی از روش های جدید برای لایه برداری پوست می باشد. از این روش برای از بین بردن تیره گی پوست و یا لایه برداری عمیق پوست و یا از بین بردن نقص در پوست و یا جراحی های خاص زیبایی استفاده می شود. ولی این روش عملی تقریبا تهاجمی است که آثاری بر روی پوست ناحیه باقی می گذارد. محققان استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از انجام این عمل ها را ضروری دانسته و به شرط استفاده از برند مناسب توصیه نیز می کنند.
 8. نقش کرم ترمیم کننده بعد از لایه برداری: لایه برداری به هر روشی که انجام شود. پوست بدن بعد از آن نیاز به یک حالت ریکاوری دارد. چون لایه برداری باعث از بین رفتن سریع لایه های پوست می شود. به همین خاطر باید با همان سرعت هم لایه های پوست به حالت اولیه باز گردد. برای این کار پوست احتیاج به مکمل و کمک دارد. که کمک کننده به دوران نقاهت و حالت ریکاوری پوست بعد از لایه برداری همان کرم ترمیم کننده پوست می باشد.

 

Skin repair cream

 

نحوه عملکرد کرم ترمیم کننده پوست

این کرم ها که از جدیدترین محصولات بهداشتی و سلامت پوست محسوب می شوند. دارای ترکیبات ضد التهابی و ضد دردی و ضد قارچی هستند که علاوه بر کاهش درد و التهاب پوست سلامت زخم و سرعت ترمیم آن را تسریع می بخشند. همچنین برخی از این کرم ترمیم کننده  دارای مواد مرطوب کننده پوست و همچنین در نوع جدیدتر حاوی ویتامین هایی مانند: ویتامین C و کلاژن می باشند. که همه این مواد برای پوست ضروری و لازم بوده و سرعت ترمیم پوست را تسریع می کند. البته در انتخاب کرم ترمیم کننده بسیار باید وسواس به خرج دهید زیرا نمی توان در خصوص بهداشت و سلامت پوست به ویژه پوست صورت ریسک کرد و حتما باید از برند مناسب و فروشگاه معتبر این کرم ها را خریداری نمود. پیشنهاد ما کرم ترمیم کننده مدیلن اولترا می باشد. که تمام موارد ذکر شده در این متن را دارد و با اطمینان خاطر می توانید از آن استفاده کنید.

 

 

چرا کرم ترمیم کننده پوست پیشنهاد می شود؟

این کرم ها همانطور که گفته شد از آخرین ترکیبات مفید برای پوست و مو استفاده می کنند و برای پوست بسیار مفید هستند. از دیگر دلایل پیشنهاد کرم ترمیم کننده عبارت است از:

 1. خاصیت ضد التهابی و ضد قارچی: به ویژه در زمانی که پوست دچار زخم شده است بسیار مفید می باشد. زیرا هم درد را کاهش می دهد و هم مانع عفونت ثانویه در زخم خواهد شد.
 2. روند لایه سازی پوست را بهبود می بخشد: این خاصیت کرم ترمیم کننده بعد از لایه برداری بسیار مهم و کاربردی می باشد.لایه برداری به هر طریقی صورت بگیرد چه با لیزر و چی با کرم های لایه بردار حتما برای تسریع در روند درمان و بهبودی به کرم ترمیم کننده نیازمند خواهد بود.
 3. رفع حالت گزگز و سوختگی پوست: این حالت بیشتر بعد آفتاب سوختگی ایجاد می شود. این کرم ها با ترکیباتی که دارند در ابتدا مانع درد در ناحیه شده سپس عوارض ناشی از آفتاب سوختگی را نیز کاهش می دهند.
 4. ترمیم سرخ شدن پوست: قرمزی پوست ممکن است به دلایل مختلف در بدن ایجاد شود از جمله حساسیت پوستی، حساسیت به نور آفتاب، حساسیت به سرما یا سرما سوختگی و قرمزی ژنتیکی پوست که کرم ترمیم کننده باعث کاهش این حالت و عوارض آن خواهد شد.
 5. تامین رطوبت پوست: خشکی پوست هم یکی از مشکلاتی است که باعث ایجاد حالت لایه لایه و کنده شدن لایه های بالایی پوست می شود. کرم ترمیم کننده که دارای مرطوب کننده پوست نیز هستند باعث رفع این حالت علاوه بر دیگر موارد هم خواهند شد. کرم ترمیم کننده مدیلن اولترا دارای تمام این مواد است که تمامی موارد ذکر شده را نیز پوشش می دهد.

 

کرم ترمیم کننده پوست

 

تقسیم بندی کرم ترمیم کننده :

این کرم ها بر اساس نیاز افراد به انواع زیر تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

 1. نوع ملایم یا سافت: برای رفع مشکلات خفیف پوستی مانند: جای زخم حاصل از جوش سطحی و آسیب ناشی از آفتاب سوختگی ایجاد می شود.
 2. نوع متوسط یا average: این نوع از کرم ترمیم کننده برای ترمیم اسکار ناشی از جوش عمیق، جای زخم های سطحی، و سوختگی های درجه ۱ استفاده می شود. این نوع بهتر است که حاوی ترکیبات ویتامین های موضعی و مرطوب کننده پوست نیز باشد.
 3. نوع قوی یا strong: این مدل از کرم های مذکور برای از بین بردن اسکار های عمیق مانند: عوارض ناشی از تصادفات و یا جای زخم عمیق جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از کرم ترمیم کننده حاوی تمامی ترکیبات گفته شده خواهد بود و حتما باید با تجویز و مشاوره پزشک و از برند و مارک مناسب باشد.

 

کرم ترمیم کننده ایده آل چه کرمی است؟

بهترین کرم های مذکور باید شامل تمامی موارد ذکر شده باشد. یعنی حاوی ترکیبات ضد آفتاب، ضد باکتری و قارچ، مرطوب کننده و همچنین حاوی ویتامین های موضعی پوست و کلاژن برای پوست باشد. البته قبل از خرید کرم ترمیم کننده باید از ویژگی های پوست خود اطلاع داشته باشیم و هدف خود از خرید این کرم ها را مشخص کنیم. برای این منظور حتما باید به متخصص پوست مراجعه کنیم و مشاوره بگیریم.

 

درانتها

مشکلات پوستی به ویژه پوست صورت علاوه بر اینکه بیماری جسمی به حساب می آید، اگر درمان نشود منجر به بیماری روحی و عدم اعتماد به نفس خواهد شد. پس ریسک استفاده محصولات بهداشتی ارزان و  بی کیفیت برای همه گران تمام خواهد شد. بهتر است کرم ترمیم کننده ای را بخرید که شناخته شده و از برند مناسب باشد مانند: کرم ترمیم کننده مدیلن اولترا. سلامت پوست به ویژه برای بانوان بسیار با اهمیت بوده و به همین دلیل از این منظر بسیار مورد آسیب از لحاظ اجناس تقلبی و فیک هستند. ولی هوماره این را در نظر بگیرید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست. البته این به آن معنی نیست که همه اجناس ارزان بی کیفیت هستند.

به اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

...
همچنین بخوانید:
کک و مک

کک و مک و درمان آن

کک و مک و درمان آن کک و مک واکنش دفاعی پوست در مقابل نور خورشید می باشد. که به صورت ژنتیکی به ارث می

به اطلاع میرساند پرداخت و خرید نهایی سفارشات از سایت گل افشان انجام میپذیرد. بنابراین برای خرید محصول به سایت مرجع ارجاع داده میشوید.